Czucie jest pierwotną cechą wszystkich organizmów żywych, które potrafią zmysłowo rejestrować i reagować na zastane warunki środowiskowe. Na bazie tej umiejętności, zebranych przeżyć i doświadczeń stworzenia budują swoje kojarzenia poznawcze – wiedzę, którą w praktycznym wykorzystaniu używają jako instynkt – intelekt. Intuicja to przeczucie właściwego zachowania się w zastanej sytuacji, podjęcia właściwej decyzji w oparciu o posiadaną wiedzę oraz bieżące odczucia. Wrażliwość (zmysłowość) to najważniejsza z cech każdego stworzenia, gdyż stanowi o natychmiastowej komunikacji systemu nerwowego z mózgiem i poprzez niego z układami zawiadującymi całym ciałem.

Z racji bezustannej ewolucji natury rozwój zmysłowości jest warunkiem przetrwania w dobrobycie – w naturze już chwila zwątpienia i braku czujności może poskutkować atakiem drapieżcy. Czysta relacja z naturą za pośrednictwem zmysłowości pozwala czerpać z jej zasobów, prowadzenia i bezpieczeństwa. Mając właściwą uczuciową łączność można ze spokojem odczytywać znaki stworzenia, aby zawsze podążać właściwym tropem.

Zwycięstwem życiowym jest podejmować wszystko odczuciem, zawsze z duchowego w materialne, zawsze z możliwościami czerpania w pełni ze wsparcia natury. Każde zajęcia, wyzwania, przygody, testy mają być podejmowane najpierw uczuciem, z łatwością, ze spokojem i świeżością czystości energetycznej, co to jest naturalne i oczywiste tak jak oddech, bez którego bez opcji jest człowiek funkcjonować. Przeciwna postawa dopuszczająca inicjatywę i “pierwsze skrzypce” dla form myślowo-analitycznych umysłu kończy się zawsze tym samym: przeciążeniami, blokadami, zmęczeniem, obawami, pośpiechem, strachem, stresem, brakiem swobody. Umysł pod pełnym zarządem uczuć ducha osiąga najlepsze efekty: tylko wtedy może pracować na 100% swojego potencjału realizując wszystko ze świetnymi efektami, pozostawiając zapasy siły na resztę potrzebnych prac odnowy organizmu. To co wewnątrz przejawia się na zewnątrz, z duchowego w materię taki jest wzór transferu energii życiowych, tak jak duch napędza to ciało i tak jak owoc rozkwita z nasiona.

Ludzie w wyniku zaniedbań i zanieczyszczeń własnej zmysłowości tracą naturalną zdolność intuicji / wglądu w uczucia, tak nadmiernym analizowaniem popełniają błędy decyzyjne skutkujące generowanymi szkodami. W energetyce każdy człowiek jest nadawcą i odbiorcą uprzednio wysłanych impulsów chęci, myśli, słów i czynów. Wszystkie choroby, problemy, blokady i przeszkody wynikają ze złych decyzji lub też zaniechania właściwego działania. Każdy człowiek ma wolną wolę i może realizować co zechce, natomiast tak samo każdy sprawiedliwie otrzyma to co zasiał w zgodzie z naturalnymi prawami, które obowiązują wszystkich i wszędzie bez wyjątku. Brak świadomości praw szkodzi, odpowiedzialność jest dalej i po wieczność obowiązywać będzie według doskonałego porządku i duchowych rozliczeń karmicznych.

Fakty są takie, że wszystko podąża w tym samym światłym kierunku rozwoju i pełnej ekspresji własnych uczuciowych cech i dla każdego na jakimś etapie ziemski pobyt zakończy się, aby móc z radością kontynuować świadomą i pełną miłości prace wszędzie tam gdzie będzie to potrzebne.

Ludzie mocno pobłądzili w dysharmonii: tylko materialnym i powierzchownym postrzeganiu rzeczywistości (kolosalnych przeciążeń aktywności umysłowej nad aktywnością uczuciową) przez to stali się duchowymi inwalidami i jako tacy najczęściej kończą swój pobyt, kolejny raz marnując otrzymany cenny czas rozwoju siebie, zdobywania doświadczeń i uczuciowych przeżyć na ziemi.

Kto zaprzestał wyzwalać i wydobywać wartości bazujące na uczuciach, ten z własnej woli wyrzekł się udziału w energetycznych procesach zasilających, egzystuje w bierności i bezsilności czyli procesach rozkładu. Żyć oznacza czuć i w pełni czerpać z płynących sił – zasada uniwersalna czy na ziemi czy też poza nią.

Kategorie: Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *