Natura bazuje na zjawisku polaryzacji dielektrycznej. W wyniku tego procesu w polu elektrycznym ciała dialektrycznego jakim jest planeta Ziemia powstaje dipol czyli układ dwóch różnoimiennych biegunów magnetycznych. W dialektryku powstaje także wewnętrzne pole elektryczne, które częściowo równoważy zewnętrzne pole elektryczne to jest załamuje, odbija i tłumi płynące fale elektromagnetyczne ze Słońca. W dużym uproszczeniu wygląda to następująco:

Pole elektromagnetyczne i atmosfera Ziemi stanowią śluzę / membranę, które odbijają nadmiar promieniowania elektromagnetycznego Słońca udostępniając przenikanie tylko potrzebnych energetycznych składników ożywczych. Skoki ciśnienia, burze, deszcze i wynikające z nich wyładowania elektryczne zmieniają ładunek przy powierzchni ziemi, także dostarczając siły i impulsy potrzebne do rozwoju odśrodkowego.

Procesy polaryzacji dopełniają się kilkoma ważnymi czynnikami. Jak wiemy światło jest nośnikiem energii, składową ciepła (temperatury), częstotliwości fal, cząsteczek chemicznych (fotonów) i kolorów. W zależności od energii fotonów, promieniowania, na które się składają, mają inną nazwę.

I tak poczynając od najwyższej do najniższej energii fotonu mówi się o promieniowaniu gamma, rentgenowskim (promieniowaniu X), nadfiolecie, świetle widzialnym, podczerwieni, mikrofalach, falach radiowych (promieniowaniu radiowym). Jednak z fizycznego punktu widzenia wszystkie te rodzaje promieniowania mają jednakową naturę.

Spektrum elektromagnetyczne światła widzialnego opisuje główne 7 kolorów dostrzeganych także w pryzmacie tęczy (od najdłuższej i najcieplejszej do najkrótszej i najzimniejszej fali) są to kolory czerwony, pomarańczowy, żółty, zielony, niebieski, indygo i fioletowy.

Powyższy zasięg kolorów opisuje także strukturę materii: czerwone i najcieplejsze jądro ziemi, pomarańczowe płynne jądro lawy, żółte otuliny gliniasto-piaskowe, zielone połacie zieleni, niebieskie przestworza wody i nieba, indygo pułapy atmosfery ziemi, fioletowe barwy kosmosu.

Zasięg kolorów opisuje także strukturę całego stworzenia: czerwony to najbardziej odległy poziom gęstej materii, pomarańczowy to poziom subtelnej materii, żółty to poziom istotny (te trzy kolory tworzą materię), kolor zielony jest to poziom duchowo-istotny, niebieski to poziom duchowy, indygo to poziom prastworzony, a fioletowy to poziom święty najbardziej zbliżony do Źródła czyli poziomu Bożego (te cztery kolory tworzą duchowość). Światło jest odpowiedzialne także za równowagę temperatury, gdzie poziom zielony jest najbardziej neutralnym.

Jak widać cała natura stworzenia korzysta z polaryzacji kolorami w ogromnym zakresie. Rośliny, owady, ptaki, zwierzęta poprzez procesy fotosyntezy, metabolizmu, zmysłowości bazują na kolorystyce jako jednej z głównych wytycznych ich przetrwania. Energia światła i poszczególnych kolorów jest na poziomie molekuł atomowych transformowana w konkretne produkty i wartości odżywcze dla większości żywych stworzeń. Dzięki światłu powstają naturalne cukry i węglowodany (w tym skrobia), a nawet wysokoenergetyczne paliwa z biomasy. Dobrym przykładem jest zielony fitoplankton stanowiący posiłek dla ryb, ssaków i mięczaków, będący budulcem biomasy alg stosowanych do produkcji paliw, a w formacie oceanicznym produkuje 50% tlenu na planecie (pozostałą ilość wytwarzają lasy deszczowe również bazujące na procesach fotosyntezy i przemiany chlorofilowej).

Kolory mają wpływ na budowę DNA organizmów, pigmenty kolorów często stanowią budulec organizmów, kolory mają także symbolikę ostrzegowaczą i informacyjną. Tak samo jak w świecie fauny i flory tak i u człowieka organy absorbują kolory aby pobudzać do pracy elektrony w atomowych molekułach komórek, celem kontynuacji procesów polaryzacji komórkowej od wewnątrz organizmu. Możemy więc śmiało stwierdzić, że kolory mają zawarty specyficzny ładunek energetyki prorozwojowej.

Bieżące technologie przesyłu informacji także opierają się na procesach właściwości światła:

 • w zakresie przesyłu danych: nadany sygnał głosowy, tekstowy, itp. w postaci fali elektromagnetycznej jest konwertowany do postaci impulsów świetlnych, które podróżują z prędkością światła sieciami optyczno-światłowodowymi i są kolejno rekonwertowane z powrotem do formatu elektronicznego odczytu według potrzeby odbiorcy
 • w zakresie ekspozycji i rejestracji sygnałów radiowych i telewizyjnych: przesył z nadajników falami radiowymi do satelitarnych stacji redystrybuujących, stamtąd kolejno do odbiorników radiowych na ustawionych specyficznych częstotliwościach

  W praktyce jakakolwiek komunikacja informacji to nadawane i odbierane impulsy światła. Dzięki ewolucji laserowo-kolorystyczno-wibracyjno-polaryzacyjno-przestrzennej znacząco wzrosły możliwości przesyłu dużych ilości danych. W różnych kolorach światła możemy wysyłać światłowodem zupełnie niezależnie informacje, co daje nam dużą wydajność transferu danych.

  Co więcej, te procesy zachodzą w mgnieniu oka.

   Jako, że człowiek jest także częścią natury to spektrum światła widzialnego opisuje również poziomy jego świadomości i dojrzałości duchowej: kolor czerwony oznacza uwagę skierowaną na realizację podstawowych potrzeb materialnych, kolor pomarańczowy to pułap myślowy i chęć zdobywania wiedzy, kolor żółty to pułap życiowego optymizmu, pomyślności i luzu, kolor zielony to barwa uczucia miłości duchowej, kolor niebieski oznacza umiejętność świadomego korzystania z narzędzi twórczych takich jak słowa, kolor indygo oznacza rozwinięte kompetencje uczuciowe takie jak jasnowidzenie czy jasnosłyszenie, kolor fioletowy oznacza pełną świadomość siebie i zachodzących zależności przyczynowo-skutkowych.

   Człowiek to duch w materialnym ciele. Z perspektywy ładunków elektrycznych opisują to dobrze wolne elektrony zawarte w protonowym ciele. Centra energetyczne człowieka rozmieszczone wzdłuż kręgosłupa zachowują ładunki kolorów, aby móc pobudzać do pracy wolne elektrony (hormony) w atomowych molekułach komórek organów, celem funkcjonowania procesów metabolizmu. Poszczególne organy w swojej pracy są bezpośrednio zależne od energetyki kolorów, tak jak żółć trawienna, pomarańczowy kwas żołądkowy, czerwień krwi, ale także zieleń uczucia i spokoju, błękit widzenia, indygo harmonii wewnętrznej, fiolet świadomości itd. Komórki organów i kości potrzebują światła, właściwej temperatury i kolorów do efektywnej pracy, metabolizmu i odnowy.

   Rozróżniamy następujące centra energetyczne, poprzez które światło zasila ducha i także doładowuje jego ciało sprzyjając przyswajaniu wartości z życia, usprawniając polaryzację komórek i dopingując hormonami procesy metabolizmu (to co jest wewnątrz, przejawia się na zewnątrz):

   Kolor fioletowy – centrum korony jako główna łączność (most) ze światłem

   Kolor indygo – centrum wzroku wewnętrznego jako miejsce odbiorów wizji, wglądów, inspiracji

   Kolor niebieski – centrum gardła jako miejsca świadomego korzystania z narzędzi: własnych talentów i predyspozycji oraz świadomego nadawania impulsów poprzez chęci, myśli, słowa

   Kolor zielony – centrum serca jako format równowagi, współbrzmiący z zamiarami miłości

   Kolor żółty – centrum spolotu słonecznego (zarząd głównymi 4 układami organizmu) to centrum spokoju, optymizmu i odbioru subtelnych uczuć

   Kolor pomarańczowy – centrum krzyżowe (układu trawiennego) jest miejscem transformowania i przyswajania wartości życiowych

   Kolor czerwony – centrum podstawy jako centrum siły fizycznej aby zorganizować sobie solidne oparcie materialne poprzez efektywne czyny

   Oczywiście także kolory, którymi się otaczamy mają specyficzny wpływ na nasze samopoczucie co zostało w szczegółach opisane w Informatorze dystrybuowanym za pośrednictwem naszego serwisu.

   W jaki sposób możemy korzystać z polaryzacji kolorami?

   • znaną wszystkim metodą ekspozycji na światło dzienne, czyli dostarczania tzw. witaminy D, która ma wpływ na pracę układów fizjologicznych, w tym hormonalnych
   • zabiegi energetyczne alokujące skumulowaną energię kolorów światła w uprzednio oczyszczonych z wszelkich blokad centrach energetycznych

   Główny wpływ uzupełnionych kolorystycznych centr to lepsze samopoczucie wewnętrzne, towarzysząca siła sprawcza i odnowiona łączność ze światłem czyli swobodny przepływ życiodajnych sił! Wszystko co żywe jest zależne od tych energii, co przejawia się promieniowaniem aury. Jasne, wyraziste, żywe kolory i zapachy produktów spożywczych oznaczają ich świeżość, dojrzałość i zdrowotną pożyteczność wynikającą z dobrze przyjętych pokładów światła i kolorów, czego przeciwieństwem są procesy rozkładu kiedy widoczne jest ciemnienie barw. To samo dotyczy człowieka z braku właściwej łączności ze światłem i dostarczania kolorów życia, z własnej bezsilności starzeje się, stając się szarym, siwym i energetycznie ciemniejącym.

   Podsumowując zarówno tęcza, centra energetyczne w człowieku, jak i układ tej planety, oraz poziomy całego stworzenia zbudowane są na tym samym spektrum światła. Słońce w ciągu sekundy generuje tyle energii ile na Ziemi przez rok musiałoby wyprodukować bilion dobrze rozwiniętych energetycznie miast, a mając na uwadze że Słońce stanowi tylko jeden z bilionów tego typu świetlistych nurtów we wszechświecie, widać jasno doskonały i potężny format Źródła pochodzenia światła i życia.

   Powyższa wiedza była wymazana następującymi praktykami: LINK, natomiast naszą rolą jest jej odbudowa i nauka na temat naturalnych metod uzdrawiania i profilaktyki świetnego samopoczucia.

   Źródła:

   http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news,410561,hologram-fotonu-pozwala-dojrzec-ukryte-dotad-cechy-czastki-swiatla.html

   Film edukacyjny w tym zakresie: https://vimeo.com/119144844

   Film edukacyjny: https://www.youtube.com/watch?v=jnGTCaiZqOE

   Procesy widać dokładniej w tym wideo: https://www.youtube.com/watch?v=yEYy_nVC4L0

   Kategorie: Artykuł

   Dodaj komentarz

   Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *