Życie to wyraz harmonii. Równowaga jest wszędzie i to z niej wynika życiowy potencjał.

Planeta ziemia jest skąpana w sile magnetycznej światła. Ciepło daje subtelność (miękkość), zimno daje trwałość (twardość).

Harmonia sił przyrody: Ogień to słońce i lawa, Woda to wody gruntowe i para (deszcze), Ziemia to węgiel i metal, Powietrze to tlen i azot. Subtelne wspiera subtelne, gęste wspiera gęste; subtelne przenika i wypełnia gęste.

Człowiek funkcjonuje na granicy materii i duchowości, jest duchem w materialnym pojeździe, które stanowi ciało. Jak cała natura, jest uzależnionym od sił przyrody: wpływów sił zarówno uczuciowych (subtelnych) jak i materialnych (gęstych).  

Synergia roślin (fotosynteza – pochłaniają dwutlenek węglą tworząc tlen) i zwierząt (pochłaniają tlen tworząc dwutlenek węgla). Synergia mięsożernych i roślinożernych. Dzień i noc.

Symbioza rzekomych przeciwieństw: odmiennych ładunków elektrycznych czy płci tworzy potężne życiowe procesy energetyczne. To samo dotyczy równowagi uwagi pracy umysłu (materialnego myślenia) i splotu słonecznego (subtelnych odczuć).

Przykładów życiowej równowagi i harmonii jest dużo więcej i zostały one szczegółowo opisane w naszym poradniku: “Pełnia życia w szczęściu i zdrowiu”.

Kategorie: Informacja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *