Oparcie w ziemskim: pieniądze, wpływy, domy, auta, błyskotki, kariery, związki, interesy, praca i inne podobne materialne dążenia kierują uwagę w nurty tylko materialne, a z nich poza żywnością i odpoczynkiem fizycznym wynikają małe dopływy sił.

Oparcie materialne jest to złudne bezpieczeństwo, bo wszystkie materialne dobra przemijają i są tylko narzędziem do pracy ze sobą, nigdy zaś celem. Prawdziwe bezpieczeństwo to oparcie w prawach i miłości, które kierują najlepszymi i optymalnymi drogami zawsze i wszędzie. 

Duchowość przewyższa cielesność pod każdym względem: E=mc2 – to energia tworzy materię, kolory wynikają ze spektrum światła, Ziemia krąży wokół Słońca (światła) – tak jak materia krąży wokół duchowości jako głównego źródła sił. 

Pieniądze to kolejne narzędzia, nigdy zaś cel, w obecnym formacie najczęściej stanowią źle wykorzystywany potencjał, gdyż bez wynikania z podejmowanych inwestycji ogólnodostępnych korzystnych i pożytecznych formatów wydobywających uczucia, wyzwalających z uciążliwej pracy, wnoszących ulgę, wydobywających duchowe talenty i predyspozycje, wprowadzających oryginalność i novum innowacyjności, jednoczących we wspólnym celu, wspierających zdrowie czy dodających siłę.

Oparcie w duchowym to uwaga skierowana na pracę ze sobą: perfekcję każdej formy przejawu siebie, rozbudowę świadomości i wiedzy na temat naturalnych zależności, profilaktyka czystości wewnętrznej, profilaktyka zdrowia, zabiegi wzmacniające, odczucia, odbiory inspiracji, obserwacje, rozwijane talenty, przejawiane pomysły, twórczość, współpraca, jedność w akcji, partnerstwa na bazie uczuć. Całość to potężna siła sprawcza, która promieniuje i lśni szlachetnym przykładem na kilometry. 

Oparcie w ziemskim jest ważne, ale czujność polega na tym aby zawsze priorytetem były możliwości rozwoju siebie w uczuciach. Inaczej tylko tracony jest cenny czas dany do przemiany, a pogoń za ziemskim kończy się kolejny raz tym samym – bezsilnością, blokadami, chorobami i przedwczesnym wyjściem ducha z ciała. 

Co więcej, uwaga umysłowa bez właściwej równowagi uczuciowej jest dla człowieka jak ruchome piaski: z każdym kolejnym ruchem wysysa siłę i ściąga na dno. Jedyną opcją aby wydobyć się z tego błędnego koła jest podjąć właściwą pracę wyzwalającą uczuciowość i stanowczym postanowieniem postawić sobie tematy duchowości jako priorytet.

Kategorie: Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *