NATURALNOŚĆ ŻYCIA W ZDROWIU

Natura jest źródłem sił i wszelkich zasobów potrzebnych do życia. Konstrukcja stworzenia natury oparta jest na prawach, których znajomość i praktyka pozwala żyć w bezpieczeństwie, spokoju i pomyślności. Im dalej od natury tym dalej od życiowych sił, oczywista zależność, która w dobie dominacji materializmu została zepchnięta na margines, co doskonale widać po zdrowiu i samopoczuciu ludzi… Lekarstwa, pigułki i inne zastrzyki to mrzonki. Są to specyfiki tylko zaleczające skutki bez sięgania przyczyny powstania choroby, którą jest przykładowo słabo pracujący system odpornościowy, itp. Ofiara zawsze znajduje kata, a tonący brzytwy się chwyta – niestety widać to po teraźniejszym formacie świadczenia usług zdrowotnych jak również po ludziach, którzy zaczytani w przyjemnościach, wygodach, nadmiernej pracy, dążeniach ego i tym podobnych powierzchownych formatach zaprzestali dbać o wewnętrzną sferę duchowości, regeneracji sił witalnych i czerpania z sił natury. Zdrowie jest nagrodą, tak jak za wykonywaną pracę należy się dobra wypłata, tak za właściwą codzienną profilaktykę zdrowia otrzymuje się siłę i moc sprawczą. Z tego powodu profilaktyka zdrowia powinna być przedmiotem nauczania już od szkoły podstawowej, aby zapewnić młodym ludziom wyśmienity start: zagwarantować sprawność, bezpieczeństwo, zdrowe wartości i zbudować potrzebny szacunek do natury doskonałego stworzenia. Czym skorupka za młodu nasiąka… Tego typu nauka docelowo przysporzy “zdrowe owoce” dla całego narodu, którego mieszkańcy czerpiąc z tętniących życiowych sił i inspiracji wzlatują w sukcesach szybko i stanowczo.

WŁAŚCIWA PROFILAKTYKA ZDROWIA

Profilaktyka zdrowia jest to przedmiot nauki, na który zawiera się kilka ważnych aspektów zarówno sfery fizycznej czyli materialnej, jak i energetycznej czyli duchowej. Człowiek tak jak wszystkie inne stworzenia ma bliską łączność z naturą i bazując na tej relacji powinien czerpać w pełni z jej naturalnych źródeł energetycznych. Kluczem do sukcesu jest czystość. Ogień to siła mocno wewnętrzna symbolizująca uczucia, miłość, przyjaźń, porządek psychiczny i wewnętrzny, jak również podejmowane trafne decyzje. Czyste powietrze symbolizuje odpowiednią atmosferę do pracy ze sobą i rozwijania siebie także poprzez odnowę zdrowotną – procesy oddechowe powinny być wykonywane w odpowiednim szyku, a zmiany zaprowadzane z łatwością. Krystaliczna woda to pełna elastyczność i gotowość do działania fizycznego, ale w oparciu o wszelkie płynące wartości, także te pochodzącego z poziomów duchowych. Ziemia czyli możliwie najświeższe i najbardziej naturalne składniki odżywcze przygotowane w optymalny sposób do posilenia się, czym sprawnego dostarczenia mocy napędowej dla ciała. Darem dla człowieka jest to iż część z procesów profilaktyki zdrowia zachodzi automatem, np. odpoczynek podczas snu, metabolizm czy wymiana tlenowa, natomiast z perspektywy całokształtu sukcesu zdrowotnego jest to za mało.

To co jest wewnątrz przejawia się na zewnątrz. Owoce rosną od nasiona, a także gniją od środka i to samo dotyczy ludzi, gdzie w przeważającej mierze zewnętrzne przejawy chorób i dysfunkcji mają naturę odśrodkową (długotrwałych blokad w przepływach sił, blokadach pracy poszczególnych układów organizmu, itd.)

ASPEKTY GODNE UWAGI W PRAKTYCE PROFILAKTYKI ZDROWIA:

 1. Priorytetowe uczucia (zarząd uwagą, zarząd stresem, przestrzeń do odbioru inspiracji)
 2. Pełny oddech
 3. Pita czysta woda
 4. Energetyczne posiłki (dające dodatni bilans energetyczny)
 5. Postawa łatwości w osiąganiu sukcesów
 6. Czystość ciała
 7. Ruch, ćwiczenia i pobyt w naturze
 8. Odpoczynek i zdrowy sen
 9. Uzupełnione kolory w centrach energetycznych
 10. Czystość duchowa z zaistniałych blokad przepływów sił
 11. Energetyczna regeneracja organizmu: ścięgien, włókien mięśniowych, kości, neuronów i synaps, uderzeń energetycznych, układów organizmu, pełna akceptacja siebie, polaryzacja komórek
 12. Procesy wybaczania
 13. Świadome procesy zasiewu i odbioru impulsów energetycznych
 14. Perfekcja zmysłowości
 15. Świadomie korzystać z sił przyrody
 16. Czystość energetyczna miejsc
 17. Czystość energetyczna używanych przedmiotów
 18. Czystość energetyczna relacji z innymi (regularna kasacja nawiązywanych włókien energetycznych)
 19. Wzmacniać szlachetne cechy takie jak mądrość, twórczość, spryt, odwaga, przebojowość
 20. Uczuciowa spontaniczność, precyzja i zabawa pracą (hart w dążeniu do perfekcji)

PODSUMA

Każda z wyżej wymienionych sfer powinna zostać dobrze rozpoznana celem czerpania pełni sił. Kluczem naturalności jest harmonia duchowości i cielesności: 75% wpływów mocy jest pochodzenia duchowego, kiedy tylko 25% wszystkich potrzebnych życiowych energii jest pochodzenia materialnego. Kluczem jest prostota oraz znajomość podstawowych praw i zasad, aby zaniechać popełniania błędów oraz wyeliminować aspekty jakkolwiek pochłaniające siłę.

Wiemy, że poruszany temat jest priorytetowy i angażujący wielu, wszak dotyczy optymalizacji życia, natomiast uważamy, że jego składową są rzetelne i sprawdzone informacje oraz praktyczne detale, które w chaosie dzisiejszej wymiany informacji muszą być na każdym kroku podkreślane.

W tym celu zestawiliśmy naszą wieloletnią wiedzę i obserwacje w poradniku stanowiącym swoiste kompendium medycyny klasycznej i profilaktyki zdrowia pt. “Pełnia życia w zdrowiu i szczęściu”. To jest 192 strony stricte tematycznej wiedzy. Zapraszamy do lektury i zadawania pytań.

Kategorie: Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *